Gorstrings logo
Mandoliny Resophonic Ukulele Kytary zasílání novinek

UKULELE – je malý havajský drnkací hudební nástroj, tvarem podobný kytaře. Pro kvalitní hru na každý typ ukulele je nezbytná správná volba strun. Právě takovou základní paletu strun vám nyní nabízí česká firma GORSTRINGS...
...více informací


Vážení hudebníci, do rukou se Vám dostává jedinečná kolekce strun pro resophonické kytary české provenience, vyvinutá za odborné podpory a vzrůstajícího zájmu hráčů o tento, v našem středoevropském prostředí netypický, hudební nástroj. Tato kolekce je uváděna na trh ku vzpomínce na Johna (Jána) Dopjera (1893 -1988), slovenského rodáka žijícího v USA, který zde jako první na světě patentoval roku 1926 svůj vynález - resophonickou kytaru (Dobro) - hudební nástroj, který je od doby svého vzniku, až do dnešní technické úrovně inspirací pro mnoho nejen bluegrassových hudebníků. U příležitosti této vzpomínky přeji, nechť se i vám naše kolekce strun stane užitečným příspěvkem a další hudební inspirací.

DearMusicians, You háve in your hands a unique collection of strings made in the Czech Republic. These strings are designed for resonator guitars and háve been developed with the professional support and interest of musicians who represent a growing cadre who are expanding the resonator guitar's popularity across Európe. This collection is created in honor of John Dopyera (Ján Dopjer) (1893-1988), a Slovák native who lived in the United States of America and who, in 1926, patented the worlďs first resonator (Dobro) guitar. His invention has inspired many a bluegrass, jazz, and folk musician, from its creation to the present. In the spirit of this tribute, 1 hope that our collection of strings becomes a usef ul and inspirational contribution to you, as well.

Struny pro resophonické kytary: nosnou konstrukci strun tvoří jakostní ocelové dráty, u strun ovinutých je použit drát hexagonální s ovinutím dráty z phosphor-bronzu a poniklované oceli viz. tabulka typů:

Strings for resonator guitars: the core structure of the strings consists of high-grade steel wires: wrapped strings feature hexagonal core wires wrapped with phosphor-bronze and nickel-coated wires; see the table below for types:


Nabídka Resophonic Guitar ke stažení (PDF)

Jméno

Váš e-mail

obsah webu
. Úvod
. Novinky
. Historie
. Katalog
. Mandolíny
. Resophonic Guitar
. Ukulele
. Kytary / Universal
. Kontakt
All rights reserved © 2008 Gorstings Designed by © 2008 GRAFIKART